SON DAKİKA
hava 21°
reklam
Google News

Vefakar ve Cefakar Gazetecilerimizin Günü Kutlu Olsun!

Son Güncelleme :

09 Ocak 2023 - 13:14

reklam
Vefakar ve Cefakar Gazetecilerimizin Günü Kutlu Olsun!
reklam

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, gazetecilerin haber akışında ve görüşlerin yaygınlaşmasında önemli pay sahibi olduğunu belirterek, özel ve müstesna günlerini kutladı.

Vefakar ve Cefakar Gazetecilerimizin Günü Kutlu Olsun!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, basın ve gazetecilerin demokrasinin en önemli organlarından olduğunu dile getirerek, “Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Gazeteciler , yasalara ve evrensel etki kurallarına uygun olarak halkın haber alma hakkının yerine getirilmesine hizmet ederek ve kamuoyu adına denetleme gücü oluşturarak demokrasinin gelişmesine de katkı sağlarlar.

Basın kuruluşları ve çalışanları vatandaşlarımızın, esnaf ve sanatkârımızın her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadırlar. Gazetecilik mesleği, büyük fedakarlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli mesleklerden bir tanesidir. Gazeteciler , savaş koşullarında , doğal afetlerde ve her türlü zor şartlarda görevlerini yapmaya ve haberlerini halka ulaştırmaya çalışmaktadır. Gazetecilerin çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi gazetecilik mesleğinin kalitesinin artırılması , mesleğin özendirilmesini ve yeni gazetecilerin yetişmesini sağlayacaktır. Teknolojinin gelişmesi medya organlarını da çeşitlendirmiş, internet medyasından, elektronik medyaya kadar geniş bir yelpazeye kavuşmuştur. Bu nedenle gazetecilerinde çalışma alanları genişlemiştir. Bu hız içerisinde yer alan gazetecilik dünyanın en dinamik mesleklerinden biri haline gelmiştir.

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ımızın her alanda kalkınmasına katkı sağlayan, esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledikten sonra görevini yaparken hayatlarını kaybeden tüm gazetecilere de birkez daha Allah’tan rahmet diledi.

Sivas Haber

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.